На Хустщині продовжують вирувати «пристрасті» навколо призначення на посаду вчителя з предмету «Захист Вітчизни», адже воно поза законом. Нині діючий начальник відділу освіти Хустської РДА Павло Русин намагається підвести під статтю свою підлеглу. Адже у наказовій формі примушує директора Велятинської ЗОШ у період її відпустки, коли жінка не має права підпису, підписати документи про призначення (що відбулося незаконним шляхом саме з-під його руки).
Відтак досі триває певний тиск на директора школи.
![](/giFull.ashx?id=71525)
![](/giFull.ashx?id=71529)
Поштою пані Наталії надіслано з відділу освіти кілька листів із наказами її начальника:
![](/giFull.ashx?id=71524)
- Перше, це був наказ начальника про призначення Поповича В. Ю. на посаду. До слова, наказ без відповідної печатки відділу освіти. Друге, я отримала й наказ про підсумки проведення співбесід з керівниками навчальних закладів Хустського району, де вказано причини і мого не проходження співбесіди. Серед них - безпідставна відмова у прийнятті на роботу Поповича В. Ю., - розповідає шкільний директор Наталія Цифра. - А також надійшов наказ і про те, що дирекція Велятинської школи відмовляється встановити режим роботи для новопризначеного пана Поповича, а відтак начальник, власним наказом, зобов’язує керівництво навчального закладу встановити години роботи для «своєї людини» (які, до речі, й зазначаються у документі). Крім того, зобов’язує мене особисто забезпечити місце роботи для новопризначеного та його облік. Звісно, усю відповідальність за виконання наказу відділу освіти покладено на мене, як директора.
![](/giFull.ashx?id=71519)
![](/giFull.ashx?id=71520)
![](/giFull.ashx?id=71521)
![](/giFull.ashx?id=71522)
На такі чергові накази пані Наталія відправила повторно й свою відповідь Павлу Русину:
У її листі йшлося, що дирекцією місцевої школи була свого часу проведена зустріч із заявниками з кадрового резерву, зокрема з Поповичом В.Ю. і поставлено його до відома, що на даний час у Велятинській ЗОШ відсутня вакансія вчителя з предмету «Захист Вітчизни». До слова, пан Попович без претензій та інших пропозицій підписався під тим, що він ознайомлений з відсутністю вакансій на посаду вчителя з даного предмету. Також до листа додано й копію цього підпису, як доказ слів директора.
![](/giFull.ashx?id=71531)
![](/giFull.ashx?id=71530)
Крім того, надійшли у Велятино й інші накази, що вже стосувалися вчителя з вищезгаданого предмету, який законно перебуває на посаді не один рік та наразі знаходиться у відпустці. Щоправда документ відділу освіти виявився з помилками. А саме наказ адресовано людині, якої не існує (помилка в імені директора школи).
![](/giFull.ashx?id=71523)
![](/giFull.ashx?id=71517)
![](/giFull.ashx?id=71514)
У той час, коли директора закидують листами та наказами, новопризначений вчитель, який отримав посаду незаконним шляхом, навідується до школи чи не щодня. Це й зрозуміло, адже він призначений керівництвом району і має намір працювати. Відтак постійно шукає зустрічі з директором школи. При зустрічах пані директор пояснює чоловіку, що його призначення поза законом, тому допустити його до роботи не має права. Натомість чоловік каже, що хоч і не було вакансій він особисто звернувся до начальника відділу освіти і той посприяв йому в отриманні посади. Таким самовіллям головний освітянин Хустщини турнув з посади людину, яка доти роками її обіймала.
Виникає питання: чому фахівець зі стажем під час своєї законної відпустки залишився без роботи, а чоловік без досвіду і практики отримав посаду?
Про процедуру призначення, яка грубо порушена, що вже й казати....
Аби все-таки восторжествувала справедливість директор школи звернулася до цілого ряду вищестоящих інстанцій, столичного Києва у тому числі, із заявою про порушення, що мають місце у сфері освіти у Хустському районі, зокрема кадрових питань. Сподівається, що їй допоможуть розібратися з ситуацією, що склалася, у законний спосіб.
Khust.Today